а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раскити

раскитат
Вид збор: Глагол, свршен
Отстрани накит.
Изведенки
1. раскитува несв.
раскитуваат
2. раскитување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи