а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расипништво

расипништвото
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 27471
Својство на расипник; пројава на расипник.
Англиски: waste
Примери:
Неговото расипништво го нема никаде.
Да му се тури крај на расипништвото.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК