а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расипнички

расипничка
Вид збор: Придавка
Што се однесува на расипник и расипништво.
Англиски: wasteful
Примери:
расипнички дух
расипнички живот
Изведенки
расипнички прил.
Пример: Живееше расипнички.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи