а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раритетен

раритетни
Вид збор: Придавка
Ранг: 37549
Што е раритет или има раритетна вредност.
Англиски: seldom
Примери:
Раритетни книги.
Изведенки
раритетност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК