а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рапер

мн. рапери
Вид збор: Именка, машки род
1. Музичар што изведуvа и твори рап.
Англиски: rapper
Употреба: Музика и танц
2. Љубител на рап музика.
Англиски: rapper
Употреба: Музика и танц
Изведенки
раперка ж.
мн. раперки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи