а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ранч

мн. ранчови
Вид збор: Именка, машки род
Сточарска фарма за одгледување на крупен добиток.
Англиски: ranch
Употреба: Земјоделство
Примери:
Тој го поседува најубавиот ранч во Америка.
Летото го помина на ранч во Австралија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи