а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рамнозначен

рамнозначна
Вид збор: Придавка
Што е еднаков, ист по значење.
Англиски: synonymous
Примери:
рамнозначни зборови
рамнозначни изрази
Изведенки
рамнозначност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи