а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ракоделски

ракоделска
Вид збор: Придавка
Што се однесува на ракоделец и ракоделство.
Англиски: craftsman
Примери:
ракоделски планови
ракоделска програма за работа
Изведенки
ракоделски прил.
Пример: Тие ги изработуваат ракоделски и најсложените делови од разбојот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи