а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раки-сапун

Види и: сапун (м.)
Вид збор: Именка, машки род
Тоалетен сапун внесуван порано од некои земји на Исток.
Примери:
Се измила со раки-сапун.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи