а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ракиен

ракиена
Вид збор: Придавка
Ранг: 39539
Служи за ракија.
Албански: rakie
Употреба: Гастрономија
Примери:
Ракиена чаша.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК