а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разровкувач

мн. разровкувачи
Вид збор: Именка, машки род
Земјоделска машина за обработка на почвата, разривач.
Употреба: Земјоделство
Примери:
Нова серија разровкувачи на почвата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи