а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разредување

мн. разредувања
Вид збор: Именка, среден род
1. (се) разредува
Англиски: dilution Албански: hollim
2. разредува
Англиски: disorder Албански: çrregullues
FlexiMac
 менување на македонски глаголи