а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разочарувачки

разочарувачка
Вид збор: Придавка
Ранг: 23347
Што предизвикува чувство на разочараност.
Англиски: disappointing
Примери:
Разочарувачка вест за оние што одамна укажуваа токму на таа опасност.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК