а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разофка

(се) разофкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 34707
Почне да офка, силно воздивнува од болка.
Англиски: moan
Примери:
Пак се разофка женава.