а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разно

Вид збор: Прилог
1. различно
Англиски: different
Употреба: Ретко
Примери:
Ние разно гледаме на работите.
2. Точка на дневен ред; рубрика во весник, списание и сл.
Англиски: other
Примери:
Што имаме во разно?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи