а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разноличен

разнолични
Вид збор: Придавка
разнолик
Примери:
Спектарот на новите модели на автосаемот е навистина разноличен.
Изведенки
1. разноличност ж.
2. разноличие ср.
(едн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи