а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разлабавеност

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 56458
Состојба на тој што е разлабавен или на тоа што е разлабавено.
Англиски: relaxation
Примери:
На модната писта владееше разлабавеност.
Заврши летната разлабавеност, па се фатија за работа.