а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раздрдори

(се) раздрдорат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 47589
Почне многу да дрдори.
Англиски: chatter
Примери:
Се раздрдорил како да е сам во собата.