а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раздразнувачки

раздразнувачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 53263
Што предизвикува дразнење, лутина, гнев.
Англиски: irritating
Примери:
раздразнувачки разговор
Седев во згуснатиот воздух од раздразнувачките мириси на кујните на седумнаесет ресторани и безбројни кафулиња.