а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разгон

(едн.) разгонот
Вид збор: Именка, машки род
Вид лековита билка.
Латински: Veronica officinalis Англиски: Heath Speedwell Албански: veronikë shëruese
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи