а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разговара

(се) разговараше; разговарало; разговараат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 948
(се) разговори
Англиски: talk Албански: bisedon