а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

развратнички

развратничкиот
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на развратник.
Англиски: obscene
Примери:
развратнички живот
Изведенки
развратнички прил.
На развратен начин.
Пример: Живееше развратнички.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи