а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разводен

разводна
Вид збор: Придавка
Ранг: 48980
1. Кој се однесува на развод.
Англиски: divorce
Употреба: Правда
Примери:
Разводно дело.
Разводна постапка.
2. Кој се однесува на развод.
Англиски: dispatch
Употреба: Технологија
Примери:
Разводна табла.
Разводен мост.
Разводна мрежа.