а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разбирачка

Вид збор: Именка, женски род
разбирање, договор
Англиски: understanding
Употреба: Разговорно
Примери:
Со нив нема разбирачка.
Еднакви во занаетот, но различни во разбирачката.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК