а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

радо

Вид збор: Прилог
Ранг: 23196
На драго срце, со драга волја, со задоволство.
Англиски: gladly
Употреба: Разговорно
Примери:
многу радо