а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

радиофикација

Вид збор: Именка, женски род
1. Изградување на мрежа од радиостаници.
Албански: radiofikim
2. Обезбедување, снабдување на нешто со радиоапаратури.
Албански: radiofikim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи