а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

радиодрама

мн. радиодрами
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 45487
Драма што се изведува по радио.
Англиски: radio play
Употреба: Сцена
Изведенки
радиодрамски прид.
радиодрамскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК