а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

радикалсоцијалист

мн. радикалсоцијалисти
Вид збор: Именка, машки род
Член на радикалната социјалистичка партија.
Употреба: Политика
Изведенки
радикалсоцијалистички прид.
радикалсоцијалистичкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи