а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

радарски

Види и: радар (м.)
радарска
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на радар.
Употреба: Технологија
Примери:
радарска станица
радарски уреди
FlexiMac
 менување на македонски глаголи