а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пцувна

Види и: пцост (ж.)
мн. пцувни
Вид збор: Именка, женски род
пцост
Англиски: curse
FlexiMac
 менување на македонски глаголи