а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психолошки

психолошка
Вид збор: Придавка
Ранг: 2632
Што е во врска со психологијата или психата.
Англиски: psychological
Употреба: Медицина
Примери:
психолошка бариера
психолошки проблеми
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК