а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психоделичен

психоделичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10935
Што делува на психата.
Англиски: psychedelic
Употреба: Медицина
Примери:
психоделична дрога
Изведенки
психоделично прил.
Пример: Дрогата делува психоделично.