а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психијатрија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 13546
Дел од медицинската наука што се занимава со проучување и лечење на душевните заболувања.
Англиски: psychiatry
Употреба: Медицина