а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

псевдо

Вид збор: Префикс
Ранг: 23591
Како прв дел од сложени зборови со значење: лажен, наводен.
Англиски: pseudo
Примери:
псевдодемократија
псевдокласицизам, псевдокласичен
псевдонаучен
псевдоуметнички
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК