а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

псевдоним

мн. псевдоними
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 4205
Измислено или лажно име, особено на автор од литературата или од ликовната уметност.
Англиски: pseudonym
Примери:
Пишува под псевдоним.