а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

псевдонаучен

псевдонаучни
Вид збор: Придавка
Што не е научен, што е навидум научен.
Англиски: pseudo-scientific
Употреба: Наука
Примери:
псевдонаучен трактат