а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прчлест

прчлестиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40961
Што е во врска со нешто напрчено, што изгледа како нешто напрчено.
Англиски: snubbed
Примери:
прчлест нос