а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противтенковски

противтенковскиот
Вид збор: Придавка
Што се користи против тенкови.
Англиски: antitank
Употреба: Воен термин
Примери:
Противтенковска мина.
Противтенковска единица.
Противтенковски топ.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи