а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пропаганден

пропагандни
Вид збор: Придавка
Ранг: 6528
Што служи за пропаганда; што се однесува на пропаганда.
Англиски: propagandistic
Примери:
Пропаганден материјал.
Пропагандни цели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК