а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пролетва

Вид збор: Прилог
Ранг: 20019
Оваа пролет, во текот на оваа пролет.
Англиски: this spring
Примери:
Пролетва бевме најдобри.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК