а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прозападен

прозападниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37151
Што е политички поврзан со Западот.
Англиски: pro western
Употреба: Политика
Примери:
прозападен курс
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК