а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

продукциски

продукциска
Вид збор: Придавка
Што се однесува на продукција.
Примери:
Другите две награди ги понесе за фотографијата и за продукцискиот дизајн.
Продукциска куќа.
Продукциски односи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи