а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приправнички

приправничкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на приправник.
Примери:
Приправничка работа.
Изрази
Приправнички стаж - период на тестирање на работните способности на некое работно место.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи