а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прескромен

прескромниот
Вид збор: Придавка
Што е премногу скромен.
Англиски: overly modest
Изведенки
прескромно прил.
Финансирањето беше прескромно.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи