а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пререгистрира

пререгистрираат; пререгистрирал; пререгистриран
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 48922
Повторно регистрира.
Англиски: re-register
Примери:
Со административни мерки се пререгистрираа невработените.
Изведенки
пререгистрирање ср.
глаг. им.