а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прераспредели

прераспределат; прераспределил; прераспределен
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 24661
Повторно, поинаку распредели.
Англиски: redistribute
Примери:
Ги прераспредели семинаристите по секции.
Изведенки
1. прераспределува несв.
прераспределуваат
2. прераспределување ср.
глаг. им.