а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

препродажба

мн. препродажби
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47229
Продажба на тоа што било купено.
Англиски: resale Албански: rishitje, stërshitje
Употреба: Економија