а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

препев

мн. препеви
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 26342
Слободно препеана, преведена песна.
Англиски: adaptation
Употреба: Литература
FlexiMac
 менување на македонски глаголи