а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

преоцена

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ново оценување, нова оцена на нешто оценето.
Англиски: re-grading
Употреба: Образование
Изведенки
преоценка ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи