а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

премалку

Вид збор: Прилог
малку
Англиски: too little
Примери:
Инвестициите создаваат работни места, но ги има премалку во системи каде што нема јасни и рамноправни правила на игра.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи